Měli byste být schopni okamžitě zaznamenat rozdíl.

Měli byste být schopni okamžitě zaznamenat rozdíl.

Po pečlivém označení oblastí, které mají být vstříknuty, se velmi jemnými jehlami vstříkne látka do vašich rtů.

Po injekci může být podán led pro zmírnění nepohodlí a kontrolu otoku. Na ošetřovanou oblast by však neměl být vyvíjen žádný silný tlak.

Ihned po zákroku je nejlepší se vyhnout rtěnce nebo jiným přípravkům na rty.

Měli byste být schopni okamžitě zaznamenat rozdíl. Po vyléčení by vaše rty měly působit přirozeně.

Vedlejší účinky a rizika

Nežádoucí účinky výplní kyselinou hyaluronovou jsou dočasné a měly by trvat jen několik dní. Mohou zahrnovat:

Krvácení z míst vpichu Otoky a modřiny Zarudnutí a citlivost v místě vpichu Reaktivace oparů nebo puchýřů s horečkou (herpes simplex) na rtech nebo v oblasti kolem rtů

Závažnější vedlejší účinky nebo rizika mohou zahrnovat:

Závažné a dlouhodobé otoky nebo modřiny trvající jeden týden až 10 dní Asymetrie rtů (části rtů mají různé velikosti) Hrudky a nepravidelnosti ve rtech Infekce Injekce do krevní cévy způsobující ztrátu tkáně Ulcerace, zjizvení nebo ztuhnutí rtu Alergická reakce způsobující zarudnutí, otok nebo svědění kolem rtů

Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud zaznamenáte extrémní otok nebo horečku.

Pokračování

Náklady na zvětšení rtů

Náklady na zvětšení rtů se liší v závislosti na:

Typ prováděného postupu Zkušenosti lékaře Kde žiješ

Plniva jsou obvykle oceňovány za injekční stříkačku. Cena bude záviset na množství potřebného materiálu.

Většina lidí nepotřebuje více než jednu až dvě injekční stříkačky. Celkové náklady se pohybují mezi 500 a 2 000 $.

Většina plánů zdravotního pojištění nepokryje kosmetickou chirurgii nebo komplikace spojené s kosmetickou chirurgií. Než podstoupíte proceduru, ujistěte se, že rozumíte všem poplatkům a zeptejte se, zda váš lékař nabízí platební plán.

Je pro vás zvětšení rtů to pravé?

Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte se nejprve zeptat sami sebe, proč chcete upravit své rty. Tuto proceduru byste neměli podstupovat, pokud skutečně nechcete upravit svůj vzhled.

Pokud uvažujete o zvětšení rtů, abyste udělali radost někomu jinému nebo abyste se pokusili napasovat na ideální obrázek, možná byste si to měli rozmyslet.

Je také důležité mít realistická očekávání ohledně výsledku. Vylepšené rty mohou způsobit, že vaše rty budou plnější a plnější, ale budete to stále vy, když odejdete z ordinace.

Váš lékař s vámi může probrat klady a zápory vašich možností zvětšení rtů a pomoci vám rozhodnout, která technika nebo produkt je pro vás nejlepší.

Před augmentací rtů byste měli být zdraví a nekuřáci. Možná nebudete kandidátem na zvětšení rtů, pokud máte:

Aktivní infekce, jako je orální herpes Diabetes Lupus Problémy se srážlivostí krve

Pokud jste někdy v minulosti měli opar (opar v ústech), měli byste o tom informovat svého lékaře, než podstoupíte zákrok. Pokud máte nějakou známou alergii nebo jste alergičtí na lidokain, řekněte to svému lékaři dříve, než podstoupíte proceduru. Také informujte svého lékaře o všech lécích, které užíváte, včetně léků na předpis a volně prodejných léků a bylinných doplňků.

Nalezení správného lékaře

Existuje několik specialistů, kteří mohou provádět zvětšení rtů, včetně:

Plastičtí chirurgové Dermatologové Kosmetičtí obličejoví chirurgové

Nejdůležitější je najít lékaře, který je kvalifikovaný a zkušený v podávání injekcí a kterému důvěřujete.

Nechoďte jen tak k někomu. Zvětšení rtů představuje skutečná rizika, zvláště pokud je osoba, která injekci podává, nezkušená.

Udělej si domácí úkol. Při rozhodování o tom, kterého lékaře použít, se zeptejte na jeho školení a vzdělání. Kolik injekcí podali? Jsou certifikovaní správní radou nebo jsou členem lékařské asociace své specializace?

Požádejte také o zobrazení fotografií pacientů, které lékař léčil, před a po. Jste spokojeni s výsledky? Pokud ne, zvažte získání druhého názoru.

WebMD Medical Reference Recenze: Stephanie S. Gardner, MD dne 21. ledna 2020

Zdroje

ZDROJE:

Americká společnost pro estetickou plastickou chirurgii: "Zvětšení rtů."

Americká společnost plastických chirurgů a Americká společnost pro estetickou plastickou chirurgii: "Injekční výplně."

Premier Image kosmetika a laserová chirurgie: "Postupy: Obličej" a "Obličejové výplně a injekční přípravky."

Clevelandská klinika: "Léčba a procedury: Zvětšení rtů."

DermaNetwork: "Perlane."

Americká společnost plastických chirurgů: "Dermální výplně: Kyselina hyaluronová."

Alan Gold, MD, atestovaný plastický chirurg, Great Neck, NY; člen, American Society of Plastic; bývalý prezident Americké společnosti pro estetickou plastickou chirurgii.

Populární televizní pořady jako např Extrémní změna, Labuť, a Chci slavnou tvář, kde účastníci/pacienti podstupují před kamerou drastické, život měnící kosmetické operace, jsou bezpochyby nejvinnějšími potěšeními roku – ne-li desetiletí.

Na Labuť, Soutěžící plain-Jane procházejí kosmetickým výcvikovým táborem a nakonec soutěží v soutěži krásy. Na Chci slavnou tvář, pacienti postižení hvězdami jdou pod nůž, aby vypadali jako, řekněme, herec Brad Pitt nebo jiná megahvězda.

a dál Extrémní změna, přitažliví soutěžící podstupují několik operací a módních úprav, které je promění z špinavého na božské a z mysového na velkolepé. co je na tom tak špatného? Odpověď závisí do značné míry na tom, koho se ptáte.

Zatímco jejich rotace jsou rozhodně odlišné, mnoho plastických chirurgů tvrdí, že tyto typy show mají několik znepokojivých věcí společných – konkrétně bagatelizují plastickou chirurgii; minimalizuje jeho velmi reálná rizika a nastavuje divákům nerealistická očekávání. Jiní však říkají, že tyto pořady mohou být pro diváky pozitivní a posilující.

A

Rizika, možnosti z velké části ignorovány

"Tyto pořady bagatelizují kosmetickou plastickou chirurgii, a to dělá pacientům takovou medvědí službu," říká Laurie A. Casas, MD, docentka chirurgie na Northwestern University Medical School v Chicagu a předsedkyně komunikace Americké společnosti pro estetickou plastickou chirurgii (ASAPS).

"Není zde žádná diskuse o možnostech, žádná diskuse o rizicích a přínosech, žádný smysl pro délku operace nebo pooperační průběh," ona říká. "To vše je zamlčeno."

Jako výsledek, "veřejnost odchází s dojmem, že kosmetická chirurgie není žádný velký problém," říká WebMD. "Pokud by to byla reality televize, vysvětlovalo by to, že jako spotřebitelé existují možnosti lékařů, míst pro operace, procedur a načasování procedur."

Navíc, "reality TV ve vás zanechá nerealistická očekávání," říká Casas. "Neexistuje žádný způsob, jak odejít s realistickým dojmem, co to znamená nebo co stojí."

Peter B. Fodor, MD, plastický chirurg z Los Angeles a prezident ASAPS souhlasí. "Pacienti očekávají proměnu, a to není reálné, a to je největší nedostatek těchto pořadů."

Pokračování

Když je to soutěžní prostředí jako na FOX Labuť, on říká, "existuje tendence dělat více delších výkonů a kdykoli operace trvá déle než šest hodin, riziko komplikací se dramaticky zvyšuje," on říká.

"Chápu, jak jsou tyto pořady zábavné pro určitou část populace, a byla vyslovena tvrzení, že plastická chirurgie se díky tomu stala populárnější, ale historicky nárůst kosmetické plastické chirurgie souvisí spíše s ekonomikou," on říká.

Extrémní zklamání

Randall Flanery, PhD, docent komunitní a rodinné medicíny na St. Louis University v Missouri, říká: "Čím více se o [těchto představeních] dozvídáme, tím inscenovaněji a manipulovaněji vypadají, ale vizuální obraz je velmi přesvědčivý, takže jsme ochotni věřit, že je to recenzeproduktu.top pravda. Jsem si jistý, že operace jsou skutečné, ale dochází k nim v takových vykonstruovaných situacích."

Zpráva je také chybná, říká. "Říká se, že jediný způsob, jak se skutečně učinit přijatelným, je podstoupit drastickou proměnu vzhledu, a pokud to uděláte, vše bude úžasné a změněné."

To vůbec není pravda, říká Flanery. A každý divák, který podstoupí radikální změnu a očekává, že se probudí s pohádkovým životem, bude nesmírně zklamán.

Dospívající mohou být obzvláště zranitelní vůči těmto show, říká.

"Lidé, o které se nejvíc bojím, jsou teenageři, kteří si dělají starosti o to, kdo jsou a zda se k sobě hodí, a tyto pořady vytvářejí falešný dojem plánu, jak být populární a přijímáni," Flannery říká.

Když dojde na snahu napodobit celebritu, koupit si sluneční brýle nebo džíny, které sportují, je jedna věc, ale podstoupit operaci je jiné zvíře. "Současná populární image, ať už je to Brad Pitt nebo kdokoli jiný, se prostě mění tak rychle, že pokusit se napodobit jejich vzhled je ještě extrémnější než jiné věci," on říká.

Jeho rada: Vypněte televizi.

Ne takové ošklivé káčátko

Tyto show často končí dramatickým odhalením nového "vy." Diváci mají dojem, že život účastníka se v drtivé většině změnil k lepšímu ve všech aspektech.

Pokračování

Ale typičtější scénář je "přijde pacientka, která má na obličeji velký nos, který je celý život přivádí k šílenství, a vezmou si dva týdny volna na [operaci nosu] a změní jim to život v tom smyslu, že se o to nestarají už nos," Paul S. Nassif, MD, obličejový plastický a rekonstrukční chirurg v Beverly Hills v Kalifornii.

Změny nejsou často tak extrémní jako ty, které lze vidět v televizi, říká WebMD. "Tato část je okouzlující.

"Cítíte se sakra mnohem lépe, ale obecně to není událost, která úplně změní život, i když jsem si jistý, že by mohly existovat výjimky," on říká.

Tvrdé psychologické konkurzy

"Kandidáti procházejí extrémně, extrémně důkladným psychologickým hodnocením včetně nejmodernější baterie testů, které zaberou čtyři až pět hodin a jeden až 1,5 hodiny pohovoru," říká Catherine Selden, PhD, klinická a forenzní psycholožka v Beverly Hills. A Selden by to měl vědět. Ona je ta Extrémní změna psycholog a osobně posuzoval každého kandidáta, který byl v pořadu od jeho vzniku.

Ve skutečnosti jen vyhodnotila novou sadu uchazečů. "Mnoho lidí odmítáme, pokud nejsou vhodnými kandidáty," ona říká. Při hodnocení také probíráme očekávání a varujeme kandidáty před možnými úskalími.

Tak proč to není nikdy vidět na kameře?

"Je to příliš důvěrné," ona říká.

Selden plánuje provést následnou studii Extrémní změna účastníci, aby viděli, jak se jim daří, jakmile se vypnou kamery a jejich skutečný život začne znovu.

I když je zatím příliš brzy na to říkat "lidé možná nejsou úplně spokojeni, ale nevím o žádných vážných psychických potížích," ona říká.

Během hodnocení, "Velmi jasně říkám, že plastická chirurgie není odpovědí na psychické problémy, a také diskutuji o úpravách, které to bude vyžadovat, a reakcích, které mohou od lidí ve svém životě dostat a které nemusí být úplně dobré," ona říká.

Pokračování

Jakákoli změna, dobrá nebo špatná, vede ke stresu, zdůrazňuje.

"Viděl jsem neuvěřitelné, pozitivní změny v životech lidí, protože podstoupili plastickou operaci," ona říká. "Stále více lidí v široké veřejnosti chce plastickou operaci a neprocházejí hodnocením, zda jsou dobrými kandidáty," ona říká.

A měli by. To je jeden ze způsobů, jak plastická chirurgie reality televize předčí skutečnou plastickou chirurgii, říká.

"[Hodnocení] by se mělo stát normou," ona říká.

Případ extrémních změn

Ne každý je anti-plastické chirurgie reality televize – samozřejmě včetně některých lékařů, kteří se objevují v těchto pořadech, jako je parodontolog Jeff Ganeles, DMD, z Boca Raton, Florida.

"Plusů je celá řada," říká WebMD. "Tyto pořady zvyšují povědomí veřejnosti o tom, co je k dispozici, a obecně je to dobře."

Ganeles provedl několik úprav zubů Extrémní změna. Ať už bělení nebo implantáty, "je důležité, aby lidé věděli, že tyto věci jsou možné," on říká.

Celkově vzato jsou tyto pořady mnohem pozitivnější než negativní, říká. Nicméně, "diváci si musí uvědomit, že sledují televizi, nikoli dokument, a pokud to poznají, mohou z pořadů vytáhnout opravdu mnoho užitečných informací."

Pamatujte, říká, "jsou sestaveny pro zábavu; nejsou vědou ani medicínou, jsou zábavním médiem a jsou dramatizovány, aby zdůraznily konkrétní zaměření."

Znalosti předávané těmito pořady jsou "posilující a skvělé," říká Shervin Erfani, DMD, kosmetický zubař v San Diegu v Kalifornii.

"Ukazují spoustě lidí, jaké jsou možnosti dnešní kosmetické stomatologie," on říká. "Asi 70 % lidí nevyhledává pravidelnou péči o chrup, takže tyto pořady otevírají dveře možnostem."

To může být pravda, říká Casas poté, co dlouho a usilovně zvažoval potenciální pozitiva těchto pořadů. "Zvyšují akceptaci kosmetické chirurgie, kosmetické stomatologie a [laserové] oční chirurgie."

Publikováno 17. května 2004.

Trh s přírodní kosmetikou roste mílovými kroky. Zde je to, co byste měli vědět, než se ponoříte, nejprve kůže.

1. Pokud produkt říká, že je "přírodní" na etiketě, znamená to, že neobsahuje žádné syntetické chemikálie?

Vláda USA nedefinovala použití tohoto termínu "přírodní."

"To znamená, že ačkoli produkty mohou tvrdit, že jsou „zcela přírodní“, je těžké vědět, jak toto tvrzení interpretovat," říká Jessica Krant, MD, asistentka klinického profesora dermatologie v SUNY Downstate Medical Center v New Yorku. "Přírodní kosmetika je pravděpodobně taková, která obsahuje pouze nebo z velké části složky jako slída, oxid křemičitý a jíl, které se nacházejí v přírodě a používají se přímo v produktu, aniž by je měnily chemickými procesy."

Nejlepším řešením je informovat se přečtením ingrediencí. "Pokud jsou slova mimo vaši slovní zásobu, berte to jako červenou vlajku," říká Sally Biondo, newyorská vizážistka a expertka na organickou krásu. Jakékoli přísady můžete také vyhledat v kosmetické databázi Skin Deep (www.ewg.org/skindeep).

2. Když je údajně přírodní kosmetika lepší pro pleť, proč není přírodní kosmetika všechna?

Cena je jedním z důvodů. "Mastek, minerální olej, ftaláty a složené chemikálie jsou mnohem levnější než organické složky," říká Biondo.

Tvrzení, že přírodní kosmetika je "lepší" nebo "zdravější" protože kůže nebyla ve studiích prokázána, říká Krant. "Ale na povrchu to vypadá, že to dává smysl," ona říká. "Jedním z důvodů, proč více kosmetiky není jen přírodní, je to, že je obtížné vytvořit produkty, které zůstanou smíchané a konzervované bez použití osvědčených chemikálií k udržení emulgovaných produktů bez bakterií."

Vlastnosti, které lidé u kosmetiky chtějí – jako je lehkost, snadná vstřebatelnost a flexibilita, aby se zabránilo praskání – často pocházejí ze známých chemikálií. To znamená, že průmysl dělá pokrok s novějšími technologiemi.

3. Kdy by měl někdo uvažovat o zařazení minerálního make-upu nebo přírodní kosmetiky či péče o pleť do svého jídelníčku?

"Při známé a identifikovatelné alergii na chemickou složku, jako je konzervační látka, může být některým pacientům prospěšné vyzkoušet kosmetiku označenou jako přírodní," říká Krant.