Vakcína Lyme CHESE CHEASE

Vakcína Lyme CHESE CHEASE

Lymeova choroba je bakteriální infekce, která se šíří. Ve Spojených státech se každý rok vyskytuje u tisíců lidí a toto číslo roste. Pro výzkumné pracovníky pokračuje hon na bezpečnou a efektivní vakcínu proti lymské chorobě. Výrobci jej přestali prodávat v roce 2002 kvůli nedostatečné poptávce. V tomto článku se podíváme na účinky Lymeovy choroby, existující možnosti očkování a výzkum novějších vakcín.

Co je to Lymeova choroba? Kousnutí klíštěte s černohnědou, které je infikováno bakteriemi B.

burgdorferi. , Americká centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) odhadovalo, že zatímco každý rok je hlášeno přibližně 30 000 případů lymské choroby, skutečný počet lidí s diagnózou stavu může být blíže k 300 000.

Podle CDC, lékařská centra v USA vykázala v roce 2016 26 203 potvrzených diagnóz Lymeovy choroby. Ve stejném roce také vykázaly 10 226 pravděpodobných diagnóz.

Mnoho lidí nehlásí Lymeovu chorobu, ale na základě těchto čísel lékaři diagnostikovali 36 429 případů lymské choroby v průběhu roku. Po kousnutí z infikovaného klíštěte.

 • Vyrážka, možná se vzorem býčího očí
 • zda má nebo ne, se objeví vyrážka u 70–80 procent lidí s lymskou chorobou.

  Během několika dnů nebo měsíců po infekci může člověk zažít také:

  • Těžké bolesti hlavy a tuhý krk
  • artritida, se silnou bolestí a otoky Velké klouby
  • Bolest v šlachách, svalech, kostech a kloubech
  • Nervy pai n
  • závratě
  • Shortness of Breath
  • w-loss komponenty tingling, otupělost, střelecké bolesti nebo kombinace, v rukou nebo nohou
  • Paměť Problémy
  • Nepravidelné srdeční rytmy
  • Zánět v mozku a míše
  • Oblast obličeje, což je ztráta kontroly svalů v části obličeje

  Přijetí kroků, aby se zabránilo kousnutí klíšťat, může pomoci zabránit lymské chorobě a antibiotika to mohou léčit.

  V případě, že lidé nedostávají léčbu, mohou nastat vážné komplikace nebo pokud tak neučiní přijímat to dostatečně brzy v progresi nemoci.

  Vakcíny proti Lyme nemoci

  Pro veřejnost byla k dispozici pouze jedna vakcína. Vědci nyní vyvíjejí vylepšené vakcíny, které fungují jinými prostředky. S. Cílový protein byl nazýván vnějším povrchovým proteinem A (OSPA). K tomu by došlo dříve, než by klíště mohlo bakterie předat osobě. Alergie a infekční onemocnění, bylo 76–92 procent účinné při prevenci lymské onemocnění po třech injekcích.

  V prosinci 1999 skupina 121 jedinců podala žalobu. Uvedli, že zažili řadu významných nežádoucích účinků na vakcínu, včetně muskuloskeletálních problémů, jako je artritida. Vzhledem k nedostatečné poptávce.

  Vakcína, nazývaná IMulyme, také prošla klinickými studiemi fáze 3, ale společnost se rozhodla nepožádat o schválení regulací. Nedali důvod. jiný přístup.

  Prof. Fikrig a jeho tým se zaměřili na sliny klíšťat. Našli způsob, jak blokovat přenos B. burgdorferi a možná i dalších škodlivých bakterií u myší. Mikrob. Doufali, že to může ostatním pomoci vyvinout novou vakcínu pro lymskou chorobu a další prostředky na ochranu před nemocemi přenášenými hmyzem. International publikoval výsledky svých studií zahrnujících další vakcínu, která se zaměřila na OSPA.

  Během zkoušek v Německu a Rakousku, tým dal vakcínu 300 účastníkům. V roce 2015 bylo jen několik mírných nežádoucích účinků a žádné závažné vedlejší účinky.

  Tento typ injekce by mohl poskytnout sezónní ochranu po dobu 6 měsíců, aby pokryl období v roce, kdy jsou klíšťata aktivní. Vědci doufali, že využijí svá zjištění k vývoji rozšířených forem ochrany. na Virginia Commonwealth University a jeho tým pracoval na vakcíně, která se zaměřuje na vnější povrchový protein C (OSPC), který je podobný OSPA. Aby zůstal aktivní.

  Do roku 2015 již Marconiho tým licencoval vakcínu na ochranu psů před nemocí.

  V roce 2017 publikoval tým vědců své zjištění studie u myší. Došli k závěru, že lék zvaný VLA15 může chránit před šesti různými typy bakterií, které způsobují Lyme, včetně hlavního typu v USA.

  Při vývoji vakcíny se tým zaměřil na zajištění toho, aby nezpůsobil Druh reakcí imunitního systému, které vedly k stažení první vakcíny.

  Aby byla vakcína schválena pro použití u lidí, je zapotřebí dalšího výzkumu. Existuje však naděje, že bude k dispozici bezpečná a efektivní vakcína proti Lyme. Závažné komplikace, dokud není k dispozici vakcína. Mezi opatření patří:

  • Vědět, které oblasti klíšťata pravděpodobně obývají
  • znát příznaky Lymeovy choroby, jako je vyrážka a horečka
  • Použití Odpuzovatel hmyzu na kůži nebo na oděvu
  • Pravidelně kontrolujete klíšťata
  • Odstranění všech klíšťat pinzetami jemno-tiped

  CDC Všimněte si, že pokud Klíšťata je na těle po dobu kratší než 24 hodin, je nepravděpodobné, že by předala Lymeova choroba.

  Q:

  Jak odstraním klíště?> A:

  V případě, že najdete klíště někde na svém těle, nepropadejte paniku a soustředíte se na odstranění klíštěte, jakmile možný. Postupujte podle těchto jednoduchých kroků doporučených CDC, abyste bezpečně a rychle odstranili klíštěte:

  • pomocí dvojice pinzety s jemným špičkám a co nejblíže k povrchu vaší kůže, uchopte Jemně a pomalu zaškrtněte. Dávejte pozor, abyste se neotočili nebo trhli klíštěte, protože to může umožnit, aby ústa klíště zůstala připevněna k pokožce. Klíšť se kousal. Umyjte také ruce. Chcete -li zlikvidovat klíště po odstranění, vložte jej do alkoholu, do uzavřeného sáčku/nádoby, zabalte jej do pásky nebo jej propláchněte po záchodě.

  Odpovědi představují názory našich lékařských odborníků. Veškerý obsah je přísně informativní a neměl by být považován za lékařskou radu.

  • Imunitní systém / vakcíny
  • Infekční onemocnění / bakterie / viry

  Lékařské zprávy dnes mají přísné získávání zdrojů Pokyny a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents