Co vědět o husté tkáni prsu

Co vědět o husté tkáni prsu

prsa se skládají ze tří hlavních složek: lobulů, kanálů a pojivové tkáně, které mohou být mastné i vláknité. Někteří lidé mají v prsou více vláknité než mastné tkáně. Mít vysoký podíl vláknité tkáně může vést lékaře k diagnostice hustých prsou.

Je důležité, aby si lidé byli vědomi hustoty jejich prsou. Hustší prsa mohou pro lékaře ztěžovat identifikaci rakovinných lézí.

Co je to hustá tkáň prsu? Lékař by považoval prsa za méně husté, pokud mají více mastné tkáně než hustá tkáň.

Roky mají hustá prsa.

Mající hustá prsa souvisí s vyšším rizikem rakoviny prsu. Lékaři a vědci však stále nechápou proč. Probíhá výzkum. hustá prsa. Hustota prsu se může také v průběhu času měnit.

S hustou tkáň prsu je spojeno několik rizikových faktorů, včetně:

 • Věk: studie z roku 2018 v epidemiologii rakoviny časopisu, biomarkery a prevence zjistila, že mladší ženy mají vyšší hustotu prsu. Starší ženy mají obvykle méně hustá prsa.
 • Genetika: Podle Národního institutu pro rakovinu lidé často zdědí hustou tkáň prsu.

Existuje odkaz na rakovinu? S vyšším rizikem rakoviny prsu.

Při posouzení subjektivní hustoty, takže může být nutné shromažďovat přesnější údaje pro potvrzení odkazu. Vyšší riziko vzniku stavu v jiných prsou.

S vědomím, že to může pomoci lékařům poradit lidem Rega Rding detekce a léčby rakoviny prsu.

Lidé, kteří tyto informace obdrží, by o tom měli diskutovat se svým lékařem.

Obvykle budou mít lidé mamogram. Mamogram je rentgen prsu, který umožňuje lékaři identifikovat potenciálně rakovinné léze v jakékoli husté tkáni prsu.

 • Většinou mastné
 • Rozptylovaná hustota
 • Konzistentní hustota
 • Extrémně hustá
 • Ačkoli lékař může oddělit prsní tkáň Do těchto čtyř kategorií neexistují žádná stanovená kritéria pro hodnocení hustoty prsní tkáně. Extrémně hustá tkáň prsu se však na rentgenu objeví také bílá. Tato podobnost vzhledu může ztížit identifikaci potenciálně rakovinných lézí. Pro přesné určení, zda zvýrazněnou tkáň v mamogramu je hustá prsní tkáň nebo nádor, mohou být nezbytná plocha se zvýšenou hustotou. , Rentgenové paprsky a mamogramy https://recenzeproduktu.top/cardio-active/ nezjišťují veškerou abnormální tkáň. V těchto situacích by měl lékař zvážit doporučení jiných zobrazovacích technik.

  Například může navrhnout ultrazvuk. Ultrazvuk používá zvukové vlny k vytváření obrazů prsu a může pomoci radiologovi určit, zda je hrudka pevná nebo naplněná tekutinou.

  Tomosyntéza prsu je další možností. Používá 3D zobrazování k obnovení prsu.. Vzhledem ke svým nákladům a vyšší pravděpodobnosti přijetí falešně pozitivního výsledku lékaři navrhují hlavně MRI skenování pro ty, kteří mají vyšší než průměrné celoživotní riziko rakoviny prsu.

  To zahrnuje lidi s a Rodinná anamnéza rakoviny prsu a těmi s genetickou mutací, která je k ní predisponuje.

  Lidé však mohou provést určitá volba životního stylu, která jim může pomoci snížit riziko rakoviny prsu.

 • Zapojení do pravidelné fyzické aktivity
 • Získání kouření
 • Omezení jejich příjmu alkoholu
 • Pokyny doporučují ne více než jeden nápoj denně pro Většina žen.

  Lékař pravděpodobně zváží další rizikové faktory člověka pro rakovinu prsu a doporučí, jak často dostává screeningy.

  Například, pokud má osoba hustá prsa a také A Rodinná anamnéza rakoviny prsu, mohou vyžadovat častější zobrazovací skenování než ti, kteří nemají tyto rizikové faktory. Poskytněte jim informace o svém vlastním riziku rakoviny prsu. Lékaři doporučují, aby ženy ve věku 45–54 let, které mají průměrné riziko rakoviny prsu, by měly každý rok dostávat mamogram.

  Po 55 letech věku budou mít některé ženy možnost přecházet na promítání každé 2 roky.

  Americká rakovinná společnost radí jinak. Doporučují, aby lidé měli možnost zahájit roční screening ve věku 40 let, ale měli začít o 45 let. Poté se mohli rozhodnout přesunout promítání do 55 let do 55 let.

  Americká vysoká škola radiologie má různé pokyny. Doporučují roční skenování od 40 let. ještě ne.

  Klikněte sem a dozvíte se více o léčbě a zotavení rakoviny prsu.

  a:

  Přestože je obtížnější zjistit nádory v prsní tkáni a souvisí se zvýšeným rizikem rakoviny prsu (z důvodů, které nejsou dobře pochopeny), s hustou tkáň prsu je normální a obvykle nezpůsobuje žádné jiné zdravotní problémy.

  Odpovědi představují názory našich lékařských odborníků. Veškerý obsah je přísně informativní a neměl by být považován za lékařskou radu.

  Contents